تبلیغات
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات - میرحسین موسوی و فراموش کردن تاریخ؟
 
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات
حرف‌های زده نشده در حوزه معارف اسلامی، دین، حکومت (سیاست‌گذاری عمومی)، جامعه اسلامی، فرهنگ و ارتباطات

نمی دانم جه سری است. آیا به راستی فراموش کرده است یا عناد دارد!

نمی دانم تا کی بخشی عظیمی از ملت ایران فریب اینها را می خورند. نمی دانم کی دستشان برای همه رو خواهد شد!

نمی دانم کی می خواهند شکست را بپذیرند!

فریبخوردگانی که امروز به تعدادی از خیابانها آمدند و به اموال عمومی خسارت زدند، آیا می دانند که به عقیده آقای موسوی در سال 65، دوره نخست وزیری خودشان، دولت نمی تواند در انتخابات دخالت کند؟ بخوانید خبر ذیل را: 

موسوی 8 تیر 65 درباره سلامت انتخابات چه می‌گفت؟

مگر می‌شود در انتخاباتی که شورای‌نگهبان ومردم ناظرند، دولت اثر بگذارد؟

میرحسین موسوی که پس از شکست سنگین در مقابل دکتر محمود احمدی‌نژاد مطابق پیش‌بینی‌های قبلی اقدام به زیر سؤال بردن سلامت انتخابات به منظور توجیه شکست کرده و دعوت به آشوب‌های خیابانی نیز در دستور کار وی و اطرافیان او قرار دارد، سال 65 درخصوص اثرگذاری دولت بر انتخابات نظر دیگری داشته است.

به گزارش رجانیوز، میرحسین موسوی روز یکشنبه 8 تیر 1365 و در پایان جلسه هیئت دولت به سوالات خبرگزاری جمهوری اسلامی پاسخ داد و در خصوص شبهات مطرح شده در خصوص سلامت انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخاباتی که همه مردم و شورای نگهبان و همچنین روحانیت عزیزمان ناظر هستند، دولت نمی تواند اثر بگذارد.

وی در پاسخ به سوال خبرگزاری جمهوری اسلامی پیرامون مقاله منتشر شده در یکی از روزنام‌های تهران مبنی بر اینکه تغییر استانداران و فرمانداران در راستای قبضه نمودن انتخابات مجلس از طرف دولت است، گفت: این کذب است و من قبول ندارم.

وی افزود: در چند استانداری که استاندار وجود نداشت، تغییر پیدا کرده و همچنین وزیر کشور و دولت در مورد استانها و مدیریت آنها اختیاراتی دارد که تصمیم گیری خواهد کرد و ارتباط دادن این مساله با این موضوع ، یک شایعه و فکر ناسالمی است که به نفع کشور نخواهد بود.

میرحسین موسوی در پایان تأکید کرد: چطور می شود در انتخاباتی که همه مردم و شورای نگهبان و همچنین روحانیت عزیزمان ناظر هستند، بشود دولت اثر بگذارد.

نوع مطلب: جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، خبر و اطلاع‌رسانی، 
برچسب‌ها: میرحسین موسوی، انتخابات ریاست جمهوری، دخالت دولت در انتخابات، سلامت انتخابات، شورش خیابانی، شورای نگهبان، نظارت بر انتخابات، تغییر استانداران، تقلب در انتخابات، تخلف در انتخابات، انتخابات دهم، نظارت روحانیت، نظارت مردمی، نقش مردم، دروغگویی، انتخابات مجلس، رجا نیوز، خبر، خبرگزاری،
پیوندهای مرتبط: متن خبر یکی از خبرگزاریها: موسوی سال 65 درباره امکان دخالت دولت در انتخابات،


سه شنبه 26 خرداد 1388 05:24 ب.ظ
آقای شاهکلای عزیز این محبوبی که بغل اسم جناب احمدی نژاد نوشتی خودت اجتهاد دادی یا نه مسئولان دانشگاه امام صادق (ع) اجتهادوندن...
مومن خدا
مدیر وبنوشتمحبوب را اگر اسم مفعول، یک نفر هم دوست داشته باشدش، صحیح است. من او را دوست دارم، پس او محبوب است.
نکته مهم تر: حب و بغض با هم هستند. اگر کسی محبوب شد، احتمالا مبغوض عده ای دیگر هم خواهد شد. علی (ع) که محبوب عده ای شد، همزمان مبغوض عده ای هم شد. شهید مطهری در کتاب جاذبه و دافعه اش به خوبی جواب شما را می دهد. می توانید به آن مراجعه کنید.
احمدی نژاد هم از این قاعده مستثنا نیست. 24 میلیون دوستش دارند و 15 میلیون هم احتمالا دوستش ندارند.
در ضمن، از کلامتون بوی توهین می آید. من که دلیلی نمی بینم توهین را حلال کنم، امیدوارم مسئولان دانشگاه حلالتان کنند!
سه شنبه 26 خرداد 1388 01:16 ق.ظ
دوست عزیز، سلام. من با علم به اینکه خیلی از دوستان امام صادقی ام طرفدار احمدی نژاد هستند، در محیط دانشگاه از هر بحث انتخاباتی خودداری کردم تا مبادا کدورت این اختلافات دوستی هایم را خدشه دار کند.خودت هم می دانی که از بهترین دوستانم بوده ای. اما حالا که با توپ پر آمده ای و توهین می کنی پس گوش بگیر. من سرم به جایی نخورده. با ادب باش. اینهایی که نوشتم پاسخی به اظهار نظر های مثلا علمی آقای یوسفی بود که او هم دوست خوبم در دانشگاه بوده. بهتره بدونی هیچ دولت متزلزلی به مخالفاش مجوز اعتصاب نمی ده و مخالفین همیشه خودشون به شکل خودجوش تجمع می کنن. شما که ارتباطات خوندی نه؟ به نظرت عجیب نیست که ساعت 11 جمعه شب آقای دانشجو خبر بده که احمدی نژاد 60 درصد آرا رو کسب کرده؟ خبرشو می تونی رو ایرنا بخونی. به نظرت عجیب نیست که روز شنبه صدا و سیما از 9 صبح تا 2 بعد از ظهر هیچ خبر جدیدی از آرا نده؟ به نظرت عجیب نیست که تا همین امشب تلویزیون هیچ تصویر جدیدی که مربوط به بعد از انتخابات باشه از میرجسین پخش نکنه؟ به نظرت عجیب نیست که قبل از تایید نتیجه انتخابات توسط نهاد های مسئول این کار، رهبری نتیجه رو تایید کنه؟ به نظرت اختلال در سیستم پیامک عجیب نیست؟ پسر خوب، دانشجوی رشته ارتباطات، بهتره به جای اینکه ببینی سر من به جایی خورده یا نه، ببینی این روزا(یا این سال ها) چیز خورت نکردن؟ چطوره که همه اینا رو نمی بینی اما قانونی که به نصف بیشترش عمل نشده رو می بینی؟ بهتره به اطلاعت برسونم خس و خاشاک ها امروز در نهایت آرامش و سکوت راهپیمایی کردن و تعدادشون هم از یک ملیون نفر کمتر نبود.
مدیر وبنوشتدوستی هامان که سر جایش خواهد بود!
استقلالی ها و پرسپولیسی ها با هم دوستند.
من توهین کردم؟
یعنی چه؟ یعنی شما مخالف دولتین؟ شما مخالف دولت جمهوری اسلامی هستید؟
بابا! راهکار قانونی داریم که اگر اعتراض دارید، مدرک دارید ارائه کنید، بررسی می شه. 30 سال با همین سیستم انتخابات می شده. حالا که نتیجه موافق طبع آقای میرحسین نبود، ایشون به جای قانونگرایی شورش می کنند؟ همه مردم رو دعوت به شورش می کنند؟
بابا! مسعود همکلاسیته! همین آقای یوسفی خواست خدا بود که اون پاره آجر تو چهارراه قدس به مغزش نخورد!
از شما و آقای موسوی که دم از قانونگرایی می زنید انتظار می ره به قانون احترام بذارید. اگه قانون حقتون را بهتون نداد، انوقت برین سراغ راهکارهای دیگه. نه این که از همون اول شمشیر رو از رو ببندین! به ویژه الان که منتسب به آقای هاشمی هستید.
ما که ارتباطات خوندیم همون شب ایرنا رو رصد می کردم. نه فقط ایرنا، رجانیوز، کلمه، قلم، تابناک و الف و ... همه رو چک می کردم. ایرنا صرفا خبر از پیروزی داده بود. ببینید ساعت 11 داداشم از شهرستان خبر داد که اینجا شمارش تموم شد و نسبت رای 10 به یک به نفع احمدی نژاده. طبیعی است که وقتی تو شهرهای کوچک چنین نسبتی باشد، 5 میلیون رای تهران اگر تماما هم به نفع میرحسین باشد، تاثیری در سرنوشت ندارد. اصلا اگر بحث اعلام زود هنگام است که شما ارتباطات می خوانید می دانید رسانه ها جوسازی می کنند. کتاب مبانی برجسته سازی رسانه ها را خوانده اید؟ شما احتمالا می دانید رسانه های میرحسینی قبل از اتمام رای گیری، قبل از غروب خورشید، خبر از پیروزی میرحسین دادند! شما از صرف حضور، پیروزی خود را نتیجه گیری کردید!
صدا وسیما از 9 صبح تا 2 خبر جدید پخش نکرد؟ همیشه همین طور بوده. صداوسیما همیشه تابع ستاد انتخابات بوده و ستاد همیشه همین طور بوده.
تصویر جدید از میرحسین؟ اشتباهات صدا وسیما چه ربطی به حقانیت میرحسین داره؟ میرحسین نیاز به مظلوم نمایی داره و صداوسیما که شماها توش کار می کنین، همین نیاز رو خوب جواب داده. الان وقتشه دوباره میرحسین با احمدی نژاد مناظره کنه، تا مردم حقیقت را بفهمند.
تصویر جدید از میرحسین چیه؟ هیچ تصویر و خبری از ایشون نشده جز اینکه خلاف قانون داره عمل می کنه! نظر رهبری این بوده که وجهه ایشون حفظ بشه و در جلسه با ایشون هم این رو بهشون گفته که حساب خودش رو از اغتشاشگران جدا کنه.
رهبر اگه تایید نمی کرد، مملکت از دست می رفت. رهبر مگه تو انخاباتات قبلی منتظر تایید انتخابات می شد؟ می فهمید این یعنی 13 روز بعد انتخابات رهبر به رئیس جمهور تبریک بگه. تو این مدت مطمئنا شایعات کار خودش رو می کنه. شما واقعا تو این 6 سال ارتباطات خوندی؟ یا از همون اول برای رشته های هنری درس می خوندی؟
اختلال در پیامک، مثل قطع موقت برخی سایتها احتمالا به دلایل امنیتی بوده. شما که ارتباطات خوندی، باید قدرت این رسانه جدید و کارآیی هاش رو تو درس شناخت ارتباط جمعی، جامعه شناسی وسایل ارتباط جمعی، کارگاه و ... فهمیده باشی! تو ایام انتخابات واقعا پیامک کولاک کرد! سریعتر از هر رسانه ی دیگری با بیشترین دسترسی پذیری.
ما همون غذایی رو خوردیم که شما خوردید. شما که بیرون می ری، احتمالا یه چیزی بهت خوروندن یا سرت به جایی خورده!
ما همه اینها حتی بیشتر از اینا رو دیدیم و می بینیم.
عکس اغتشاشات کنار این راهپیمایی آرام رو از ap گرفتم و رو سیستمم ذخیره کردم. این متن خبره:
Protesters burn a car and attack a building of a pro-government militia base near a rally supporting leading opposition presidential candidate Mir Hossein Mousavi in Tehran, Iran, Monday, June 15, 2009. Hundreds of thousands gathered in Azadi (Freedom) square in Tehran to support Mousavi, who claims there was election fraud in Friday's vote.
(AP photo/Vahid Salemi)

این هم آدرسش تو اینترنت:
Pasted from http://news.yahoo.com/nphotos/Iran-Election/ss/events/wl/060909iranelections

به عکس های شماره 37 و 38 و ... مراجعه کنید.
برای ما مظلوم نمایی نکنید. تعداد زیادی از بچه ها مجروح شده اند.
یک میلیون فقط؟
میرحسین روز انتخابات تو تهران 2 و نیم میلیون رای آورد و تو شهر تهران (نه استان) اول شد. اون وقت بعد چند روز این آمار مطمئنا کاهش پیدا کرده که این یک نمونه اشه. اگه به مصاحبه و مشاهده (از روشهای مردم نگاری جوامع جدید) معتقد باشید که طبق رشته تون باید معتقد باشید، اینو از مردم شنیدیم که بعد اغتشاشات، از موسوی پشیمون شدند.
البته امثال شما، نمی دونم چرا از موسوی هنوز حمایت می کنید. موسوی که بچه ها به خاطرش کل شب را آماده باش بودند تا خدای ناکرده طرفدارانش به تهدیدی کردند، عمل نکنند و به دانشگاه امام صادق، نماد روشنفکری مدرن حمله نکنند.
آره! دانشگاه ما خیلی روشنفکره به این معنا که اولین کاندیدایی که نماینده فرصت داشت از خودش دفاع کنه، جلسه بسیج دانشجویی بود برای میرحسین. که متاسفانه نماینده مربوطه تقریبا در 90 درصد جلسه صرفا احمدی نژاد را کوبید.
ما روشنفکریم چرا که به قلیل موسوی های دانشگاه اجازه دادیم که در دانشگاه، اطلاعیه، بیانبه بزنند، به اسم دانشگاه نشریه بزنند، مناظره داشته باشند و در عین حال از چیزی محروم نشن.
تهران، فقط یک شهر است. ما شهرها و روستاهای فراوانی داریم که آنها هم ایران ما هستند.
یکشنبه 24 خرداد 1388 12:13 ب.ظ
طرفداران میرحسین اراذل و اوباشی هستن که نصفشون زیر18سال سن داشتن و با دوس دختراشون به بهانه انتخابات شبها میومدن تو خیابون و دست به هر کار غیر اخلاقی میزدن و از پارچه سبز ائمه هم استفاده میکردن و هم اکنون هم دست از اوباشگری خود بر نمیدارن کاندیداشون هم مثل خودشون که مخالف سرسخت رهبریست
یا امام زمان بیا که منتظریم
یکشنبه 24 خرداد 1388 01:55 ق.ظ
واقعا چه خبر است؟
البته اینها که در خیابان آمدند بعید است حتی رای داده باشند!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

*وب‌نوشت حمید درویشی شاهکلائی،
*متولد شیرگاه (سوادکوه شمالی) مازندران،
*دانش‌آموخته دوره سوم کارشناسی ارشد پیوسته رشته «معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات» دانشگاه امام صادق علیه السلام.
*دانشجوی پنجمین دوره دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام.
*اولین «رتبه یک» کنکور سراسری دکتری علوم ارتباطات (1390).
*مؤسس قرارگاه نشریات حیات و سردبیر سابق ماه‌نامه فرهنگی سیاسی حیات، نشریه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام، سال بیست و یکم و بیست و دوم.
*معاون سابق آموزش و معاون سابق ارتباطات مرکز آموزش‌های مجازی بسیج مستضعفین
*پژوهش‌گر برتر مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی (1394)
*با افتخارتر از همه: برادرزاده سردار سپاه اسلام، پاسدار شهید برزو درویشی.
* وبلاگ پاورقی فرهنگ و ارتباطات به متن‎‌ها و حاشیه‌های فرهنگ و ارتباطات با اولویت انقلاب اسلامی و علاقه نویسنده می‌پردازد.

مدیر وبلاگ : مدیر وبنوشت
پیوندهای روزانه
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین روزآمد :