«منادی ولایت: یادنامه شهید عالیقدر، مبارز نستوه آیت الله حاج شیخ عبدالوهاب قاسمی سوادکوهی»  عنوان کامل آخرین کتابی است که خوانده ام.

منادی ولایت

این کتاب توسط محمدرضا صادقی سوادکوهی نوشته شده است و همانگونه از اسم آن برمی آید شبه یادنامه است که در آن خاطرات، نوشته ها و پیام هایی از حضرت امام خامنه ای، مرحوم آیت الله العظمی صالحی مازندرانی (مرجع تقلید)، آیت الله عباسعلی سلیمانی (نماینده خبرگان رهبری، امام جمعه زاهدان و نماینده امام خامنه ای در سیستان و بلوچستان)، سردار باقرزاده (مسئول بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس)، آیت الله طبرسی، آیت الله منصور معلمی، آیت الله علی معلمی و دیگر چهره های علمی و مذهبی و سیاسی کشور از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی درباره این شهید والامقام نوشته شده است.

بخش ابتدایی کتاب به معرفی جنبه های مختلف حیات علمی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی شهید و بخش های انتهایی به بیان گزیده اندیشه ها و تصاویر و اسناد می پردازد.

برای مختصر آشنایی با این شهید اینجا را بخوانید.

جهت اطلاع: این شهید مثل شهید مظلوم بهشتی، مظلوم زیست و مظلومانه شهید شد و بعد شهادت هم مظلوم ماند! می دانید چرا؟ شاید چون او هم یکی از هفتاد و دو یار بهشتی در قضیه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی بود که مظلومانه رفتند.

یکی از جنبه های مظلومیت این شهید، این است که گرچه قدرت بیان او در جذب مخاطبین و مستمعین از شهید مطهری هم بهتر بوده(ص 108)، هیچ اثری از او، هیچ یک از دست نوشته ها و سخنرانی ها، هنوز چاپ نشده است. جالب تر اینکه مجلس شورای اسلامی (که ایشان نماینده دور اول آن بوده) برخی از آثار اهدایی توسط خانواده آن شهید را نه تنها چاپ نکرده، بلکه مفقود کرده است! (ص50)

این صفحه را برای او و این صفحه را برای کتابش در سایت گودریدز ایجاد کرده ام.

با این ستاره های می شود راه را پیدا کرد. (امام خامنه ای)

کتابشناسی:

محمدرضا صادقی سوادکوهی، منادی ولایت، ساری، ترنم بهار، 1388.