تبلیغات
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات - خاطرات و تجربیات اولین آزمون شفاهی دکتری ارتباطات به شیوه نیمه متمرکز
 
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات
حرف‌های زده نشده در حوزه معارف اسلامی، دین، حکومت (سیاست‌گذاری عمومی)، جامعه اسلامی، فرهنگ و ارتباطات
تیتر دوم: آزمون سراسری دکتری علوم ارتباطات همان آش و همان کاسه

امسال، اولین سال آزمون سراسری دکتری است. استقبال از مطلب حاشیه ها و نکته هایی از اولین تجربه ام در آزمون دکتری ارتباطات انگیزه نوشتن نکاتی درباره اولین مصاحبه دکتری ارتباطات به شیوه جدید است که نوزدهم خرداد در دهکده المپیک (دانشگاه علامه طباطبایی) برگزار شد:

توضیح: به نظر می رسد در شیوه جدید هر سال بین 5 تا 10 نفر فرصت تحصیل در مقطع دکتری ارتباطات یکی از 4 دانشگاه (تهران، علامه طباطبایی، امام صادق علیه السلام و باقرالعلوم قم) را پیدا کنند. امسال نوبت دانشگاههای علامه و باقرالعلوم بود که دکتری برگزار کنند. دانشگاه باقرالعلوم ظاهرا بنا دارد صرفا از طلبه ها دانشجوی دکتری بسازد ولی از دانشجوها نه. به این ترتیب برای مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری، یعنی مرحله مصاحبه، دانشگاه علامه طباطبایی برای 5 نفر ظرفیت خود، شاهد رقابت 25 داوطلب بود.

سهم دانشگاه امام صادق در آزمون شفاهی دکتری ارتباطات علامه: تنها دو نفر
امسال تنها سه امام صادقی برای مصاحبه به دانشگاه علامه طباطبایی دعوت شدند. من، محمد رضا برزویی (دانش آموخته کد 82) و یکی دیگر که فکر کنم صلاح نیست اسمش را ببرم. نفر سوم در مصاحبه شرکت نکرد. تعداد کم دانشجویان دانشگاه امام صادق در مقطع لیسانس، تمایل برخی از آنها به شرکت در آزمون رشته های دیگر (علوم تربیتی، علوم اجتماعی)، ضعف در سوالات تستی و ... احتمالا از موارد تاثیرگذار بوده است تا سهم کمی دانشجویان امام صادق کم باشد. در همین جا قبولی هم اتاقی عزیزم، محمد جواد نوروزی اقبالی در رشته علوم تربیتی را تبریک می گم.

این تصویر آقا حمید گل، خوش تیپ ترین پسر دنیاستبا همین ظاهر بری، ردّی!
من معمولا کت نمی پوشم. یکی از اساتیدمان گفت: کت بپوش! با همین ظاهر (ریش، بدون کت و ...) رد خواهی شد. استاد دیگری هم تاکید کرد که حداقل ریشم را کمی کوتاه کنم.

درباره ریش: شما مرا می شناسید. ما هیچ گاه از آرمانهایمان کوتاه نخواهیم آمد انشاء الله. ریش هم جزء آرمانهای ما نیست! اما آدمی به لاغری من اگر ریشش را کوتاه کند، بدجوری لاغر و زشت به نظر می رسد! به خاطر دقت در همین مسائل است که به من می گویند: «خوش تیپ ترین پسر دنیا!» نکته دیگر اینکه: اگر دین ندارید، در دنیاتان آزاده باشید!

در مورد کت: این مساله ریشه در ظاهرگرایی شدید ما ایرانی ها دارد که پدرمان را درآورده است! فرهنگ گاهی مقابل طبیعت می ایستد. اما گاهی این ایستادگی حماقت است. آدم عاقل تو هوای طبیعی گرم خرداد تهران، کت نمی پوشد. این ظاهرگرایی جز حماقت معنی دیگری ندارد. از یک طرف تو اوج گرما کت بپوشیم، از اون طرف هم درجه سردی کولر را بیشتر کنیم و مصرف انرژی را ببریم بالا! شعور برخی اساتید دانشگاهی ما و مسئولین ما در همین قدر است! (گاهی بدجوری دلم می سوزد! طرف تو اتاق خودش نشسته، در هم بسته است ولی کتش را در نمی آورد.)

به هر حال، حفظ ظاهر، به ویژه شیک پوشی برای حضور در مصاحبه دانشگاه های تهران و علامه ظاهرا مهم است. برخی آن را نشانه احترام به استاد تلقی می کنند. گرچه از نظر من، حماقت است یا دو رویی یا ....  احترام به استاد هم این است که کارهای علمی ایشان را ادامه بدهید و تکمیل کنید.


هم اکنون به فکر رزومه خود باشید! فردا دیر است...
با توجه به حذف سهم نمره کتبی در قبولی دکتری، رابطه های شما با اساتید که در رزومه هاتان جلوه گر است، سهم بسزایی در قبولی شما خواهد داشت. رابطه خوب و مقاله های بیشتر مطلوب است.
شما مرا می شناسید! ...
این تصور هم که رقبای شما رزومه قدرتمندی دارند از اساس باطل است.

برای همه فعالیتهای علمی تان، بروید مدرک جور کنید. امضا بگیرید. اگر مدرکش را تحویل ندهید، امتیازی به شما تعلق نمی گیرد. (من تصور می کردم تنها برای مقاله ها باید مدرک نشان داد!)

بشناسید با کی، کجا، چه جور آدمایی طرفید!
قبل از مصاحبه به سایت دانشگاه و دانشکده و گروه مربوطه مراجعه کنید تا هیئت علمی و رزومه آنها را بشناسید. (اگر نمی شناسید.)
اگر مدارک خاصی یا نکته خاصی هم باشد در سایت می نویسند. به ویژه در مورد زمان مصاحبه.

حتما آدرس محل مصاحبه را چک کنید و از چند نفر بپرسید چه جوری می رسید اونجا.  خوشبختانه با اطلاعات درستی که دوستان دادند، راس ساعت هفت و نیم (همان ساعتی که در سایت نوشته بودند.) رسیدم.

سلامت باشید!
شب قبل مصاحبه، به موقع بخوابید! خواب سر شب در موفقیتهای شما موثر است. صبح به موقع بیدار شوید. همه چیز را دوباره چک کنید.

چای از مخدرات است. (انتظار ویتامین و پروتئین از آن نداشته باشید.) آرامش بخش است. متاسفانه امسال خوابگاه ما مشکل آب جوش دارد. نشد چای بخورم و سرم داشت می ترکید!

یک دوست، یک آشنا، یک هم صحبت
آقای برزویی در میان تعدادی از داوطلبان قبل از من رسیده بودند. آقای برزویی سومین سرگروه درس اندیشه اسلامی (طرح مطالعاتی مقرریهای شهید مطهری) من بود. ما هم اعضای گروه خوبی بودیم و دو ترم رابطه سرگروه و گروه ادامه داشت. در آزمون کتبی، نمره تراز آقای برزویی حدود نه هزار بود. نمره خوبی بود ولی دیگر به کار نمی آمد!

کمی سر و گوشتان بجنبد! از اکثریت کورکورانه پیروی نکنید!
از جمع جدا شدیم. گوشه ای نشستیم. در مورد مسائل مختلف صحبت کردیم. آقای برزویی از دانشکده پرسید. (ایشان ترم قبل دفاع کردند.) به امید پیدا کردن بوفه رفتیم دوری در اطراف بزنیم که فهمیدیم یه جایی هست که باید مدارک را تحویل بدیم و منتظر شیم نوبتمون بشه. به این ترتیب من دومین نفری بودم که مدارکم را تحویل دادم و دومین مصاحبه شونده من بودم!

مکالمه دانشگاه تهرانی ها
به مکالمه دو داوطلب حاضر در محل هم توجه کنید:
-: دانشگاه ما که از اینا نمی گیره. اینا هم که از ما نمی گیرن. (ترجمه روان: در مصاحبه شفاهی دکتری ارتباطات دانشگاه تهران، دانشجویان علامه قبول نمی شوند. متقابلا دانشگاه علامه هم دانشگاه تهرانی ها را قبول نمی کند!) حالا امام صادقی ها ممکنه قبول شن ولی ما نه.
-: به هر حال، مصاحبه تجربه خوبیه!

چه کسانی و در چه دانشگاهی قبول می شوند؟
در تکمیل مکالمه آنها: دانشگاه امام صادق علیه السلام تقریبا از هیچ کدام از آنها نمی گیرد! زیرا آنها دانش کافی برای قبولی در آزمون کتبی معارف اسلامی دانشگاه امام صادق علیه السلام را ندارند. هیچ امام صادقی هم در رشته ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی قبول نشده است. دانشگاه تهران هم در سه دوره گذشته دکتری خود، تنها از میان فارغ التحصیلان ارشد خود دانشجوی دکتری پذیرفته است. البته در سال گذشته حسین سرفراز و مهدی یوسفی از دانشگاه امام صادق با حضور موفق در آزمون کتبی که نفرات اول و دوم شدند توانستند وارد دوره دکتری شوند. (آزمون کتبی 50 درصد موثر بود و از 50 درصد شفاهی هم آنها نمره مطلوبی گرفتند.)

از کاربندی تا کارمندی
از اخلاق خوب کارکنان آنجا (از انتظامات دم در تا اون خانمهایی که مدارک را تحویل می گرفتند یا آبدارچی ها و ...) تشکر می کنم. شناسنامه نداشتم، کارت ملی قبول کرد. مدرک لیسانس نداشتم، گیر نداد. (ما ارشد پیوسته هستیم و هیچ گاه مدرک لیسانس به ما نمی دهند.) ریز نمرات نیاورده بودم گفت تا هفته یک آینده بیار.
خوب است کارمند نقش خود را بفهمد. بداند که کارمندی به معنی کاربندی نیست. کارمند نباید کار را بند بیاورد. بلکه باید کمک کند تا کار پیش برود.

مصاحبه کنندگان دکتری ارتباطات علامه
برخی شان حدود نیم ساعت دیر آمدند! من دومین نفر بودم. 4 نفر اون طرف میز بودند. سه تاشون را می شناختم. (آقایان استاد کیا (مدیر گروه)،
رحمان سعیدی (معاون آموزشی) و نقیب السادات.) نفری یکی دو سوال علمی پرسیدند. اونی که نمی شناختم خیلی خوش برخورد بود. (دقیقا معنی این جمله این است که سه تای دیگر گویا با خودشان هم قهر هستند!)

سوال از موضوع پایان نامه
وقتی عنوان پایان نامه ارشدم را گفتم، همه آنها به فکر فرو رفتند. به نظرم کمی فرصت تجزیه و تحلیل لازم داشتند تا بتوانند بفهمند که «آموزش فرهنگ پایداری به نوجوانان: تحلیل محتوای کتب درسی علوم انسانی دبیرستان» یعنی چه تا بر اساس آن سوال بپرسند.

سوالها بیشتر مرتبط با پایان نامه بود. پایان نامه ارشد و تزی که تز دکتری من خواهد بود.

سوالهای آسان علمی
سوالهای علمی خیلی ساده و آسان بود. قبلا هم نوشتم که با سوال آسان می شود تفاوت آنی که درس خوانده و آنی که نخوانده را فهمید اما نمی توان تفاوت آنی که کم و سطحی خوانده با آنی که زیاد و عمقی خوانده را فهمید.

سوالهای علمی درباره نظریه هنجاری رسانه ها و روش تحلیل محتوا بود. یک سوال هم بود که من نفهمیدم از کجا به ذهن طراح آن خطور کرد: تکنولوژی خوبه یا بد؟!

کل فرآیند مصاحبه شاید یک ربع هم طول نکشید! این می تواند معنی دار باشد یا نباشد. (معنی1: ردّی! معنی2: دکتری که می گفتن به همین آسونیه!)

سوال سیاسی هم نپرسیدند. البته هر سوالی بار ارزشی سیاسی دارد. بنابراین جوابهای سیاسی گرفتند!


درباره روش جدید آزمون دکتری در راستای برقراری عدالت آموزشی

با تشکر از زحمات وزارت علوم که سعی در قانونمند کردن پذیرش دانشجو در دکتری دارد:
 در سیستم جدید، نظر نهایی و مهم را دانشگاه برگزار کننده دکتری می دهد. یعنی ممکن است نفر اول مرحله کتبی، در مصاحبه رد شود.

سوالهای آسان یعنی برخورد گزینش سلیقه ای
اگر هدف نیمه متمرکز کردن آزمون دکتری این بود که نقش دانشگاهها کمرنگ شود تا عدالت آموزشی محقق شود، به نظر می رسد باید سهم 50 درصدی آزمون کتبی احیا شود. واگذاری صد در صد پذیرش به مرحله مصاحبه عادلانه نیست. دیدیم که با این سوالهای آسان، ارزیابی علمی محقق نمی شود. بی شک نظر اساتید دانشگاه برگزارکننده دکتری مهم است و باید لحاظ شود اما این که 4 نفر تصمیم بگیرند که چه کسانی دکتری بخوانند، عادلانه نیست. بهتر است 50 درصد سهم آزمون کتبی باشد، 50 درصد هم نظر مصاحبه کنندگان. باید راه را بر گزینش سلیقه ای بست.

دعوت پنج برابر ظرفیت برای دکتری رشته ارتباطات اشتباه محض است
در مورد رشته هایی مثل ارتباطات که یکی دو جا بیشتر نمی گیرند، دعوت از 5 برابر ظرفیت اشتباه است. چون دانشگاه برگزار کننده اولویت را با پذیرش دانشجویان خود می گذارد و غیر آنها را پذیرش نمی کند!
وقتی 25 نفر دعوت می شوند، احتمالا در میان آنها 5 دانش آموخته علامه پیدا می شوند!
وقتی 25 نفر دعوت می شوند، افرادی با نمره کل حدود 7 هزار هم دعوت به مصاحبه می شوند! چرا من باید با کسی که نمره کلش سه هزار تا از من پایین تر است از صفر رقابت کنم؟ تفاوت نمره تراز هفت هزار و ده هزار مشهود است و باید موثر هم باشد. با این سوالات ساده شفاهی که نمی شه تفاوت سطح علمی را نفهمید! باید جلوی برخورد سلیقه ای دانشگاهها را گرفت.

پستهای مرتبط در وبلاگ پاورقی فرهنگ و ارتباطات:

نوع مطلب: مصاحبه‌ها، معارف‌اسلامی‌وفرهنگ‌وارتباطات، دانشگاه‌امام‌صادق‌علیه‌السلام، 
برچسب‌ها: رشته علوم ارتباطات، آزمون سراسری دکتری، آزمون دکتری، شیوه جدید پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلی دکتری، دکتری علوم ارتباطات، دکتری ارتباطات، آزمون کتبی دکتری ارتباطات، آزمون شفاهی دکتری ارتباطات، سوالات آزمون شفاهی دکتری ارتباطات، مصاحبه دکتری ارتباطات، دهکده المپیک، دانشگاه علامه طباطبایی تهران، ارتباطات دانشگاه تهران، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه باقرالعلوم قم، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام، ظرفیت 5 برابر، آزمون نیمه متمرکز دکتری ارتباطات، محمد رضا برزویی، دانشجویان دوره اول کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام، رشته علوم تربیتی، رشته علوم اجتماعی، محمد جواد نوروزی اقبالی، نقش ظاهر در پذیرش دکتری، ظاهر گرایی، نقد فرهنگ ایرانی، فرهنگ ایرانی، کت، پوشش، پوشش ایرانی، گرمای تابستان، ریش، محاسن، ملاکهای پذیرش دانشجو در مقاطع دکتری، آرمان ها، لاغری، نقش ریش در زیبایی ظاهری، اگر دین ندارید، آزادگی، فرهنگ و طبیعت، شعور اساتید دانشگاهی، شیک پوشی، احترام به استاد، معنای احترام به استاد، نمره کل کتبی، رزومه، رابطه با اساتید، مقاله های علمی پژوهشی، مقاله های علمی ترویجی، مدرک برای فعالیتهای علمی، نکات قبل از مصاحبه، سایت دانشکده و دانشگاه مقصد، نشانی محل مصاحبه آزمون دکتری، نظم و حضور به موقع، سلامتی، خواب شب، سحرخیزی، چای، مخدرات، خوابگاه دانشگاه امام صادق علیه السلام، سرگروه درس اندیشه اسلامی، طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری، درس اندیشه اسلامی، نمره تراز آزمون دکتری، اکثریت، مکالمه دانشگاه تهرانی ها، شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاههای مهم چگونه است؟، چه کسانی و در چه دانشگاهی در مقطع دکتری قبول می شوند/، قبولی امام صادقی ها در دکتری، مهدی یوسفی، حسین سرفراز، نقش آزمون کتبی در قبولی دکتری، کارمندی، کاربندی، معنی کارمند، اساتید مصاحبه کننده رشته علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، سوالات علمی مصاحبه دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، روان شناسی اساتید مصاحبه کننده، پایان نامه کارشناسی ارشد من، آموزش فرهنگ پایداری به نوجوانان: تحلیل محتوای کتب درسی علوم انسانی دبیرستان، تز دکتری، نظریه هنجاری رسانه ها، روش تحلیل محتوا، تکنولوژی، معنی شناسی مصاحبه، سوال سیاسی در مصاحبه، گزینش دکتی، عدالت آموزشی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، گزینش سلیقه ای، اهداف نیمه متمرکز کردن گزینش دانشجو در مقطع دکتری، خواب،
پیوندهای مرتبط:


سه شنبه 24 شهریور 1394 01:20 ق.ظ
اگر با آن ظاهری که من شما را در دانشگاه دیدم رفته اید حق داشتند که ردتان کنند
دوشنبه 10 فروردین 1394 10:42 ب.ظ
*با افتخارتر از همه: برادرزاده سردار سپاه اسلام، پاسدار شهید برزو درویشی.
گیرم عموی تو بود فاضل
از فضل عمو تو را چه حاصل
حمید درویشی شاهکلاییحاصل برای من؟
نگرش قشنگی به زندگی داد. فکر میکنم همین برای من کافی باشد.
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 03:05 ب.ظ
سلام آقا حمید !
من را نمیشناسید ، اما دو سال پیش در وبتان نظری دادم و شما هم لطف کردید و با پاسخی که به نظر بنده دادید موجب شادی خاطرم گشتید .
آن موقع هنوز یک پشت کنکوری بودم ، آرزویم علوم فرهنگ و ارتباطات امام صادق بود و شما گفتید شک نکن که خوب رشته ای را انتخاب کرده ای .
اما من درس نخواندم .
حالا دو سالی میشود که شده ام دانشجوی پرستاری و حسرت تمام وجودم را گرفته . حالا دوباره آمده ام به شما سر بزنم . از اینکه باید از این به بعد دکتر صدایتان کنم خوشحالم .
فکر نمیکنم دیگه راهی برای ورود من به امام صادق باشه. اما دلم برای خانه ام ، خانه ای که هیچوقت پایم به آنجا باز نشد بدجوریس تنگ شده است .
فقط خواستم با یکی از برادانم درد دلی کنم و با این نظر سرتان را درد آوردم برارد قدیمی ام . برادری که هیچ وقت فرصت نشد ببینمت ... سلام مرا به دیگر برادرانم به اساتیدم برسان...
راستی خیلی خوشحال شدم که کتابهای مرتبط با فرهنگ و ارتباطات را در یک پست کامل گذاشتین .
حمید درویشی شاهکلاییسلام خدا بر شما!
عجب!
خیر است ان‌شاءالله.
برای ما دعا کنید!
چهارشنبه 18 دی 1392 09:38 ق.ظ
سلام. من دانشجوی ارشد ارتباطات علامه هستم. فارغ از غرض ورزی های بی شمار در نوشته هایتان، در کل از این که تجربیات خود را از آزمون دکترا در اختیار دیگران گذاشتید سپاسگذارم.
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
شما که ارتباطات میخوانید، احتمالا میدانید که غرض ورزی، واژه علمی نیست؛ درست آن سوگیری است. احتمالا هم میدانید که انتقال پیام بدون سوگیری ممکن نیست. ادعای بیخود و مسخره ای است.
مهم اینجاست که غرض های ما، الهی و مطابق با حق و حقیقت باشد.
سه شنبه 22 مرداد 1392 12:45 ب.ظ
با سلام
اطلاعیه آزمون زبان رو دیدم امااطلاعاتی رو در رابطه با منابع آزمون نداشت . شما در این باره اطلاعاتی داریدکه بنده رو راهنمایی بفرمایید؟
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
اطلاعاتی بیش از اطلاعیه موجود ندارم.
یکشنبه 6 مرداد 1392 02:47 ب.ظ
ببخشید می تونم بپرسم دقیقا کجای سایت در مورد آزمون زبان هست. چون تابحال به چشمم نخورده
حمید درویشی شاهکلاییمثلا اینجا:
http://www.isu.ac.ir/Farsi/Inform/1392/04/azmoondr.pdf

شنبه 29 تیر 1392 05:24 ب.ظ
ببخشید یه سوال دیگه:
منظورتون از همه فعالیت علمی غیر از مقاله و امثالهم چطور کارهاییه؟
حمید درویشی شاهکلاییفعالیت علمی: مقاله، کتاب، پروژه، پایان نامه، دوره علمی، همایش خارجی، پژوهش و...
شنبه 29 تیر 1392 05:19 ب.ظ
سلام ووقت بخیر
ببخشید برای دکتری دانشگاه امام صادق(ع) بجز آزمون معارف چه چیزهایی نیازه؟ البته بیشتر منظورم در مورد زبانه، اینکه مدرک یا سطح خاصی مدنظرشونه یا آزمونی چیزی در این مورد دارن؟
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
جزییات مربوط به آزمون زبان در سایت دانشگاه وجود دارد.
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 03:42 ب.ظ
سلام دوست عزیز من میخوام خودم رو برای ازمون معارف اسلامی دانشگاه امام صادق ورودی دکترا اماده کنم منابع رو گرفتم و شروع کردم ولی نتونستم اطلاعی از نوع امتحان بدست بیارم. میخوام بدونم که این امتحان تستی هست یا تشریحی، به شک افتادم که این امتحان تشریحی باشه که اونوقت خیلی سختر میشه. شما اطلاعی در این مورد دارید؟ ممنون میشم اگه جوابم رو باایمیل بدین بسیار ممنون.
حمید درویشی شاهکلاییسلام خدا بر شما
فکر میکنم دانشگاه در این زمینه هیچ تعهدی ندارد که امتحان را تستی یا تشریحی یا ترکیبی از این دو برگزار کند.
فکر میکنم تنها امتحان عربی به صورت تستی باشد. بقیه امتحانات نیز به صورت تشریحی آسانتر است. امتحان تستی از المیزان؟! یا کتابهای شهید مطهری؟ مگر مدرسه ابتدایی است؟!
جمعه 4 اسفند 1391 02:49 ق.ظ
سلام
دنبال سرچ برای پایان نامم بودم با وب شما آشنا شدم. خیلی خوشحال شدم.انشاءالله بیشتر از محضرتون استفاده کنم. من دانشجوی ارشد تبلیغ و ارتباطات هستم.خیلی از خوبی دانشگاه شما شنیدم.
مدیر وبنوشتسلام بر شما
ارادت
انشالله که مفید باشیم
چهارشنبه 1 تیر 1390 12:07 ق.ظ
سلام...
با مطلبی تحت عنوان
" کدام ولایت مداری؟!!! "
بروز هستم
بخوانید
تفکر کنید
برپایه حق نظرتان را بگویید
دیگر مطالب را هم بخوانید
منتظرتان هستم
رهگذر کوچه ی قلب شما...یا حق...
مدیر وبنوشتسلام بر شما
از مطلبتان خوشم نیامد.
احساس بد دفاع کردن به من دست داد.
به هر حال، موفق باشید.
سه شنبه 31 خرداد 1390 12:27 ب.ظ
پس کلا سر کار بودند همه متقاضیان
انشالله سر کار فرستادن دانشجویان ارشد متقاضی دکترا ، فایده ای به حالشان داشته باشد!
و البته : و من الله التوفیق
مدیر وبنوشتسلام بر شما
شنبه 28 خرداد 1390 12:29 ق.ظ
سلام
انشاالله که به همین زودی خبر قبولی شما و بقیه بچه های دانششگاه رو بشنویم
یا علی
مدیر وبنوشتسلام بر شما
دعا کنید هر چه خیر است همان اتفاق افتد.
جمعه 27 خرداد 1390 08:48 ب.ظ
درود بر استاد همیشه آنلاین ارتباطات
سئوالات آزمون کارشناسی ارشد همه رشته ها را در وبلاگ بار گذاری کرده ام... قدم کلیک هایتان به روی چشم!
مدیر وبنوشتو البته تذکر این نکته خالی از فایده نیست که:
تو شهری که این همه استاد داره، به من می گی استاد؟!
جمعه 27 خرداد 1390 08:48 ب.ظ
درود بر استاد همیشه آنلاین ارتباطات
سئوالات آزمون کارشناسی ارشد همه رشته ها را در وبلاگ بار گذاری کرده ام... قدم کلیک هایتان به روی چشم!
مدیر وبنوشتسلام بر شما
موفق باشید
پنجشنبه 26 خرداد 1390 06:24 ب.ظ
سلام . ان شاء الله که قبولی. قولی که دادی یادت نره!!
یه سرم به ما بزن. یا علی
مدیر وبنوشتسلام بر شما
سه شنبه 24 خرداد 1390 08:23 ق.ظ
هوالحبیب
سلام حمید جان
ضمن تبریکات مجدد وعرض ارادت
بی وفا به ما سر نمی زنی
دیدی آخرش گرفتار طیف علامه شدی
انشاالله قبول می شی
خیلی مخلصیم
التماس دعا
یا علی مدد
مدیر وبنوشتسلام بر شما
ما هر گونه تلاشی می کنیم تا گرفتار طیف علامه نشویم!
خاکتم ز کودکی از زمان رودکی!
سه شنبه 24 خرداد 1390 07:02 ق.ظ
وبلاگ " خروش ملت" منتظر بازدید شماست. " 22خرداد سالگرد شكست سنگین و شرم آور چپ راست و كارگزار در مقابل اراده ملت و خدمتگزار ملت" مطلب جدید این وبلاگه. لطفا مطلب را كامل و با دقت و حوصله بخوانید و نظر دهید. ضرر نمی كنید از خوندن مطلب. آینده از آن حزب اللهی ها است.
انشاله شیرینی قبولی دكترا. ضمنا شنیده ام كه دانشگاه علامه در رشته های انسانی چه اوضاعی داره. شما برو شفا بده
مدیر وبنوشتسلام بر شما
دعا کنید هر چه خیر است همان شود
یکشنبه 22 خرداد 1390 12:00 ق.ظ
سلام
من باقرالعلوم معرفی شدم ولی طلبه نیستم.هربار هم که تماس گرفتم یه چیزی گفتند.فردا برای رفتن به مصاحبه هماهنگ کردم،البته اگر اصولا مصاحبه بگیرند از ما،اگر یادداشت شما را زودتر خوانده بودم شاید نمی رفتم.
مدیر وبنوشتسلام بر شما
من اصلا باقرالعلوم نرفتم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

*وب‌نوشت حمید درویشی شاهکلائی،
*متولد شیرگاه (سوادکوه شمالی) مازندران،
*دانش‌آموخته دوره سوم کارشناسی ارشد پیوسته رشته «معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات» دانشگاه امام صادق علیه السلام.
*دانشجوی پنجمین دوره دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام.
*اولین «رتبه یک» کنکور سراسری دکتری علوم ارتباطات (1390).
*مؤسس قرارگاه نشریات حیات و سردبیر سابق ماه‌نامه فرهنگی سیاسی حیات، نشریه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام، سال بیست و یکم و بیست و دوم.
*معاون سابق آموزش و معاون سابق ارتباطات مرکز آموزش‌های مجازی بسیج مستضعفین
*پژوهش‌گر برتر مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی (1394)
*با افتخارتر از همه: برادرزاده سردار سپاه اسلام، پاسدار شهید برزو درویشی.
* وبلاگ پاورقی فرهنگ و ارتباطات به متن‎‌ها و حاشیه‌های فرهنگ و ارتباطات با اولویت انقلاب اسلامی و علاقه نویسنده می‌پردازد.

مدیر وبلاگ : مدیر وبنوشت
پیوندهای روزانه
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین روزآمد :